Ekleyen: imogachannel

imogachannel | istanbul museum of graphic arts

ARTANKARA İkinci kez Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor

ARTANKARA ikinci kez Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor

Ankara sanat şöleni için gün sayıyor

İlki geçen yıl düzenlenen ve ses getiren ARTANKARA,  bu yıl ikincisi ile Türkiye ve dünyadan pek çok galeri ve müzenin koleksiyonlarını sanatseverlerin beğenisine sunacak. 

Önümüzdeki yıllarda uluslararası sanat fuarları arasına girmeye hazırlanan etkinlik 9-13 Mart tarihleri arasında ATO Congresium’da kapılarını yeniden sanatseverlere açacak. Çocuklara yönelik sanat galerilerinin ve etkinliklerinin de yer alacağı bu fuarda, galerilerin yanı sıra müzeler, üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri, sanatsal ürün malzemeleri, kitapevleri ile 90’ı aşkın kurum ve kuruluşun yer alacağı etkinliklerde sanatçılar ve sanatseverler bir araya gelecek. 

Dünya’nın her yerinden sanatçı buluşacak

Uluslararası arenada da adını duyuran ARTANKARA’da, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Azerbaycan, İsviçre, Kanada, Kazakistan, Kore, İran, Rusya, Venezüella ve Ermenistan’dan galeri ve sanatçıların eserleri yer alacak. Bu yıl geçtiğimiz yıldan farklı olarak, modern Alman sanatının önemli isimleri RalphFleck, Michael Kmoth, MarkusLüpertz, AndreasLuthererGaleriePurmann Edition standında, ClaudiaSchmidt İsviçre standında, KIM Tae-Jong, SUN Jong-Hoon, JUNG Young-Mo, KANG Chang-Yeol, Victor SHTIVELBERG, LI Jun ise Kore AB Gallery standında eserlerini görücüye çıkaracak.

ARTANKARA’da, resimden fotoğrafa, heykelden enstalasyona kadar sanatın her dalından çağdaş sanatın önde gelen isimleri çeşitli söyleşiler, konferanslar, canlı performanslar gerçekleştirilecektir. Zengin içeriğiyle ARTANKARA, sanatsevere unutulmaz bir sanat şöleni yaşatmaya hazırlanıyor.

İlgili GörsellerÜnalan mah. Keban Cad. No:20 Üsküdar | İSTANBUL

ILETISIM FORMU

Lütfen e-mail adresinin doğru olduğundan emin olun.


© 2015. All rights reserved. Site by Gülenay Turan